Taşınma sonrası ev temizliği nasıl yapılır? 7 Püf nokta veriyoruz

Bazı ev işleri vardır ki her zaman ertelenmek istenir, işlerin en zoru gibi gelir. Her zaman dur önce şunu yapayım da sonra ona geçerim deriz. Ne kadar titiz olsak da ev temizliği de böyledir işte. Zor başlanır, Kolay biter.  Taşınma sonrası ev temizliği de maalesef böyle ama siz hiç merak etmeyin Boss Nakliyat 10 yılı aşkın tecrübesiyle yanınızda!

Gelin önce maddelerimizi sıralayalım daha sonra da açıklamalarını yapalım:

 • Ev temizliği malzemelerini hazır ederek işe başlayın
 • Kaba temizliği yaparak başlayın
 • Sırasıyla Banyo, Mutfak temizliği yapın
 • Ortak alanlar ve odalarla devam edin
 • Camları Temizleyin
 • Kıyafetlerinizi yıkayın
 • Kutu içerisindeki eşyalarınızı da bir yandan bulaşık makinasına atabilirsiniz

Bizler evinizin sizin özeliniz olduğunun farkındayız ve bu nedenle ev taşıması sırasında her konuda özen gösteriyoruz. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Herhangi bir konuda bizlerle iletişim kurarak merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Taşınma sonrası ev temizliği nasıl yapılır? 7 Püf nokta veriyoruz

Haydi, maddelerimizi açıklamaya başlayalım. “Taşınma sonrası ev temizliği Nasıl yapılır?” inceleyelim.

Ev Temizliği Malzemelerini Hazır Ederek Başlayın

Yerleşik evimizde ya da ofisimizde temizlik yaparken, malzemeleri tek tek yerinden alarak işimizi kolayca yapıyor olsak da yeni alanımızda bu durum pek mümkün değil. Taşınma sonrası ev temizliği gerçekten dikkatle yapılması gereken bir konu çünkü yeni geldiğimiz alan uzun süre kullanılmamış olabilir ya da bizden öncekiler hijyen kurallarına dikkat etmiyor olabilir.

Taşınma sonrası ev temizliğine başlamadan önce:

 • Toz bezleri ve çeşitli ihtiyaç duyulan bezler
 • Temizlik kimyasalları
 • Vilada
 • Süpürge makinası
 • Fırçalar
 • Çekçekler

Önümüzde hazır olmalı. Tek bir alandan malzemeleri yönetmek bize hız ve düzen sağlayacak. Malzemeleri önümüze almamız aynı zamanda eksiğimizin olup olmadığını da bizlere gösterecektir.

Kaba Temizliği yaparak başlayın

Ustalar ne kadar dikkatli çalışırsa çalışsın çeşitli tozlar yerlere dökülebiliyor. Hem inşaat hem de çeşitli kalıntıları süpürge ile temizlemek ve belki de yerleri vilada ile bir tur silmek eve temiz bir koku vereceği için sizleri ferahlatarak enerjinizi yükseltecek. Taşınma sonrası temizlik zor bir işlem olduğu için motive olacağın işlerden başlamanız sizin için çok önemli.

Sırasıyla Banyo, Mutfak temizliği yapın

Hepimizin evinde bazı sabit dolaplar bulunuyor. Banyo ve Mutfak bu sabit dolapların en çok bulunduğu yer. Taşınma sonrası temizlik sırasında kir ve toz sabit dolapların arkasına doğru kaçabilir ve ilk anda bu temizlik yapılmazsa daha sonra yapmak hayli zor olabilir işte bu yüzden mutlaka sabit dolapları ilk sırada temizlemelisiniz.  Banyo temizliği ise hem gün içerisinde ihtiyaç olması durumunda hem de rahat hissetmeniz için çok önemli keza mutfak tezgahları da öyle.

Tüm ilk adım temizliklerini ilk tur olarak düşünün ve iş bittikten sonra mutlaka yeniden temizlemeniz gerektiğini unutmayın.

Ortak alanlar ve odalarla devam edin 

Kaba temizlik sırasında ortak alanları silmiştik. Şimdi daha detay temizlemenin zamanı geldi salondan başlayarak tüm odalarınızı detaylı şekilde temizleyin. Tek başınaysanız taşınma sonrası temizlik gerçekten zor olabilir. İşte bu yüzden profesyonel hizmet veren firmalardan ya da dostlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Camları Temizleyin

Pencerelerinizin temiz olması odalara ışığın daha net girmesini sağlayacak. İçeriden gelen temizlik kokusu gün ışığının enerjisi ile birleşince taşındığınız evle ilgili hayalleriniz yeni hayatınız yaşayacağınız mutlu anlar aklınıza gelecek enerjiniz artacak. Unutmayın, her şeyin eğlenceli ve motive yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Kıyafetlerinizi ve kutulardaki eşyaları temizleyin

Evdeki tüm alanların temiz olduğundan emin olduktan sonra eşyalarınızı bölüm bölüm yıkamanız çok önemli taşıma kolileri içerisinde hijyenik olmayan ortamda taşındılar, bunu unutmamalısınız.

Evden eve nakliyat konusundaki tüm deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. 

Boss Nakliyat’ı Instagram’da takip edin!

Taşınma sonrası ev temizliği nasıl yapılır? 7 Püf nokta veriyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön